Rozwój widoczności witryny oferującej drzwi okna w Pruszczu Gdańskim

Dowiesz się tu więcej o ofercie firmy Domex z Pruszcza Gdańskiego oferującej drzwi, okna parapety rolety. Dzięki tekstom tu opublikowanym będziesz mógł się rozeznać w zakresie oferowanych usług. Bo oprócz kluczowych zakresów istnieją również te uzupełniające, na przykład do okna zamówisz parapet a do okna będziesz mógł zamówić roletę okienną czy plisy na okno wszystko zależy od twoich aktualnych potrzeb i tego czy uda nam się chwilę porozmawiać i móc wyposażyć cię we wszystko co potrzebne. Zapraszam do kontaktu telefonicznego.
Powiązane tematy to:
drzwi kupić montaż drzwi zewnętrznych gdańsk

poniedziałek, 10 września 2018

Jak dbać o okna drewniane w Pruszczu Gdańskim?

Wymiana drzwi, wymiana drzwi Pruszcz Gdański
Okna drewniane są obecnie synonimem luksusu. Decydując się na okna z drewna trzeba pamiętać, że pomimo dobrego zabezpieczenia ram przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, wymagają częstszego odnawiania. Podpowiadamy, jak przedłużyć żywotność okien drewnianych. Jak sprawić, by zawsze estetycznie wyglądały i dobrze działały?

Właściwa pielęgnacja okien drewnianych może przedłużyć ich żywotność. Ramy nowoczesnych okien z drewna są fabryczne zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jednak zanieczyszczenie środowiska i warunki atmosferyczne powodują, iż wymagają częstego odnawiania. Ramy okienne pokryte farbą kryjącą powinno się odnawiać co pięć lat, zaś ościeża z powłokami transparentnymi - co trzy lata.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wymiany drzwi lub okna w Pruszczu Gdańskim

Regularne czyszczenie i mycie okien to podstawa.


Okna drewniane wymagają przede wszystkim systematycznej pielęgnacji. Podstawą jest mycie okien, nie tylko po to by były ładne i czyste, ale również po to, by brud nie niszczył ich powłoki. Okna drewniane powinno się myć przynajmniej 2-3 razy do roku, szczególnie po zimie.Czyszczenie drewnianych okien rozpoczyna się od usunięcie z nich kurzu. 

Później dokładnie myjemy szybę i ramy.Umyte ramy warto zabezpieczyć mleczkiem konserwującym lub pastą do pielęgnacji drewna. Preparaty nakłada się miękka ściereczką.Raz w roku, najlepiej przed zimą, powinno się sprawdzić wszystkie okucia okienne. I jeśli trzeba – oczyścić je, nasmarować i naoliwić. Trzeba też pamiętać o starannym dokręceniu poluzowanych wkrętów.

Co zrobić, gdy na ramach okien drewnianych pojawiły się drobne zniszczenia?

Mniej więcej dwa razy w roku trzeba obejrzeć ramy okienne i sprawdzić stan lakieru lub farby. Jeśli zadrapania i otarcia na ramach wewnętrznych są niewielkie, to uszkodzenia wystarczy oczyścić i wygładzić delikatnie papierem ściernym. A następnie miejsce to pomalować lub polakierować.


Zobacz również okna Pruszcz Gdański

Szukasz innej lokalizacji to sprawdź drzwi Gdynia zapraszamy cię do kontaktu telefonicznego w każdym przypadku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Trafiłeś na te stronę i chcesz się podzielić własnymi spostrzeżeniami? Serdecznie zapraszam cię do pozostawienia swojego komentarza dzięki któremu inni będą mogli poznać twoją opinię. Poztawiam również możliwość wstawienia swojego bloga czy innej witryny która jest dla ciebie ważna. Serdecznie zapraszam do korzystania z Tego bloga jak własnego poradnika dzięki czemu społeczność lokalna mieszkańców Pruszcza Gdańskiego będzie mogła skorzystać jeszcze bardziej z tej witryny. Serdecznie polecam i zapraszam regularen wizyty