Rozwój widoczności witryny oferującej drzwi okna w Pruszczu Gdańskim

Dowiesz się tu więcej o ofercie firmy Domex z Pruszcza Gdańskiego oferującej drzwi, okna parapety rolety. Dzięki tekstom tu opublikowanym będziesz mógł się rozeznać w zakresie oferowanych usług. Bo oprócz kluczowych zakresów istnieją również te uzupełniające, na przykład do okna zamówisz parapet a do okna będziesz mógł zamówić roletę okienną czy plisy na okno wszystko zależy od twoich aktualnych potrzeb i tego czy uda nam się chwilę porozmawiać i móc wyposażyć cię we wszystko co potrzebne. Zapraszam do kontaktu telefonicznego.
Powiązane tematy to:
drzwi kupić montaż drzwi zewnętrznych gdańsk

wtorek, 11 września 2018

Jak dbać o okna plastikowe w Pruszczu Gdańskim, serwis uszczelek warto pamiętać.

warto przygotować okno przed sezonem zimowym
Największą popularnością wśród inwestorów indywidualnych cieszą się okna PVC, które wybiera blisko 76% klientów. Ich powodzenie wynika z szeregu zalet – są trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu. 
Przy właściwej pielęgnacji, nawet po wielu latach użytkowania, będą wyglądać i sprawować się jak nowe.

 Planując zakup okien do naszego domu lub mieszkania, pamiętajmy, że jest to inwestycja, która będzie nam służyła przez długie lata. Jako eksponowany element budynku okna są nieustannie narażone na zmienne warunki atmosferyczne – palące słońce, ulewny deszcz czy silny wiatr. Z tego względu warto wybierać sprawdzone produkty, wykonane z wysokiej jakości PVC spełniającego restrykcyjne standardy.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia spotkania pomiarowego
Po pierwsze dbamy o ramy.


Konserwacja ram PVC jest prosta i nie wymaga dużych nakładów pracy oraz czasu. W praktyce ogranicza się ona do prawidłowego mycia ram. Z tego względu bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich środków czyszczących.Bezwzględnie należy unikać wszelkich inwazyjnych płynów, szczególnie zawierających środki ścierne lub popularne rozpuszczalniki. Ich użycie mogłoby bowiem doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń ramy okiennej . 

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się okna PVC z okleiną drewnopodobną. Również w tym przypadku ich konserwacja jest prosta. Ponieważ okleina jest wtopiona w profil, trudno ją uszkodzić. Do pielęgnacji tego typu okien warto używać specjalnych płynów do ram okleinowanych, dostępnych w ofercie większości producentów okien.


Po drugie czyste szyby.
Oprócz płynu ważny jest także wybór odpowiedniej ściereczki. W tym przypadku unikamy materiałów sztywnych, ze szwami, które mogłyby zarysować powierzchnię szyby. Najlepiej sprawdzi się ircha lub miękki papierowy ręcznik kuchenny .

Po trzecie przegląd techniczny okien.

Pielęgnację naszych okien ograniczamy zazwyczaj do umycia ram i szyb. Tymczasem, raz do roku, należy koniecznie zadbać o okucia i uszczelki. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy żaden metalowy element konstrukcji okna nie jest obluzowany lub zużyty. Jeśli zauważymy, że okno nie domyka się idealnie lub nieco się obniżyło, powinniśmy wezwać fachowca który wyreguluje poziom i docisk ramy przy zawiasach.

 Jeśli natomiast element okucia uległ uszkodzeniu, należy go wymienić. 
Pierwsza regulacja okien powinna odbyć się w krótkim czasie od ich zamontowania, zwłaszcza jeśli są to duże, ciężkie skrzydła. W początkowych miesiącach użytkowania okna mają one bowiem tendencję do opadania, przez co trudniej je otwierać i zamykać. 

Po sprawdzeniu stanu technicznego okuć, smarujemy wszystkie ruchome części okna za pomocą środków ochronnych, które zabezpieczą je przed korozją i zmniejszą tarcie. W tym celu można użyć wazeliny technicznej, oliwy do maszyn lub smaru na bazie silikonu z dodatkiem teflonu.Na bezawaryjne działanie okien wpływa również odpowiednia konserwacja uszczelek. Polega ona na naniesieniu na ich powierzchnię odpowiedniego środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Najlepiej nadają się do tego specjalne preparaty oparte na żywicach silikonowych.

Zobacz również Drzwi Gdynia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Trafiłeś na te stronę i chcesz się podzielić własnymi spostrzeżeniami? Serdecznie zapraszam cię do pozostawienia swojego komentarza dzięki któremu inni będą mogli poznać twoją opinię. Poztawiam również możliwość wstawienia swojego bloga czy innej witryny która jest dla ciebie ważna. Serdecznie zapraszam do korzystania z Tego bloga jak własnego poradnika dzięki czemu społeczność lokalna mieszkańców Pruszcza Gdańskiego będzie mogła skorzystać jeszcze bardziej z tej witryny. Serdecznie polecam i zapraszam regularen wizyty