Rozwój widoczności witryny oferującej drzwi okna w Pruszczu Gdańskim

Dowiesz się tu więcej o ofercie firmy Domex z Pruszcza Gdańskiego oferującej drzwi, okna parapety rolety. Dzięki tekstom tu opublikowanym będziesz mógł się rozeznać w zakresie oferowanych usług. Bo oprócz kluczowych zakresów istnieją również te uzupełniające, na przykład do okna zamówisz parapet a do okna będziesz mógł zamówić roletę okienną czy plisy na okno wszystko zależy od twoich aktualnych potrzeb i tego czy uda nam się chwilę porozmawiać i móc wyposażyć cię we wszystko co potrzebne. Zapraszam do kontaktu telefonicznego.
Powiązane tematy to:
drzwi kupić montaż drzwi zewnętrznych gdańsk

niedziela, 21 października 2018

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Propozycja dla mieszkańców Gminy Pruszcz Gdański

Wymiana okien trzyszybowych Pruszcz Gdański
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe to wybór, który zależy od standardu energetycznego domu oraz wielkości okien i kierunku świata, na jaki są skierowane. Modne są bardzo wielkie przeszklenia. Nie ma nowych domów bez szerokich drzwi tarasowych. Okna są ważne w bilansie energetycznym domu. Dlatego najlepiej wybierać ciepłe.


Pakiety okien trzyszybowych

Okna trzyszybowe są bardzo ciepłe. Zależnie od szerokości komór (10-18 mm), rodzaju szkła i zastosowanych na nim powłok osiągają współczynnik Ug = 0,5-0,9 W/(m2K). Najcieplejsze, czyli o najniższym współczynniku Ug są pakiety o dużej grubości, z komorami 16-18 mm i ciepłymi ramkami dystansowymi z tworzywa sztucznego. Na rynku powszechnie są stosowane pakiety szybowe dwukomorowe o współczynniku przenikania ciepła Ug 0,5 lub 0,6 W/(m2K).
Pakiety okien dwuszybowych


Okna dwuszybowe ze zwykłymi szybami float mają współczynnik przenikania ciepła Ug = 1,1 W/(m2K). Po zastosowaniu powłok niskoemisyjnych na wewnętrznej stronie szyby wewnętrznej pakiet jednokomorowy może osiągnąć współczynnik Ug = 1 W/(m2K).
Okna dwuszybowe czy trzyszybowe - co pokazuje rynek?


Zapraszamy do kontaktu w sprawie zamówienia wizyty na pomiar 

Okna z pakietem dwuszybowym mogą mieć współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 1-1,1, czyli spełniają obowiązujące przepisy. Jednak są rzadko kupowane, ich sprzedaż to 5-8% rynku. Stosując pakiety dwuszybowe, można również budować okna przeznaczone do nieogrzewanych pomieszczeń gospodarczych, garaży, bo nie ma określonych wymogów co do ich termoizolacyjności.


Najcieplejsze pakiety trzyszybowe i dobrze izolowane profile to elementy składowe okien o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych - współczynniku U nawet poniżej 0,7 W/(m2K). Są też powszechnie stosowane w konstrukcjach okien o współczynniku Uw nie większym niż 1,1, czyli spełniających obecne wymogi. 

Wiąże się to z powszechnym stosowaniem profili o większej głębokości zabudowy. Wraz z zaostrzaniem wymogów co do termoizolacyjności okien, pogrubiano profile, żeby można było w nich montować szersze i cieplejsze pakiety trzyszybowe. Instalowanie teraz w takich profilach wąskich pakietów dwuszybowych jest nieekonomiczne i nieestetyczne, bo trzeba wstawiać szerokie listwy przyszybowe. Ponadto szersze profile są nowocześniejsze, mają przekładki termiczne, lepsze uszczelnienia.


Zobacz również stronę firmową firmę Domex Pruszcz Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Trafiłeś na te stronę i chcesz się podzielić własnymi spostrzeżeniami? Serdecznie zapraszam cię do pozostawienia swojego komentarza dzięki któremu inni będą mogli poznać twoją opinię. Poztawiam również możliwość wstawienia swojego bloga czy innej witryny która jest dla ciebie ważna. Serdecznie zapraszam do korzystania z Tego bloga jak własnego poradnika dzięki czemu społeczność lokalna mieszkańców Pruszcza Gdańskiego będzie mogła skorzystać jeszcze bardziej z tej witryny. Serdecznie polecam i zapraszam regularen wizyty